Kedi Fiyatları 2022 Cins Kediler

Kedi fiyatları kedinin cinsi , rengi , kulak yapısı, cinsiyeti, seceresi, sağlık durumu ve yaşına göre değişiklik gösterebilir.

Cins kedilerin fiyatlarının belirli aralıkları vardır. Bu yazı sadece okurları bilgilendirmek adına, satın alma sahiplen düşüncesini destekleyerek hazırlanmıştır.Ayni zamanda ayni cins içinde dahi renk boy cinsiyet gibi faktörler köpek fiyatlarını etkileyen unsurlardır.

CİNS KEDİLERİN FİYATLARI NELERDİR ?

Cins kedilerin fiyatları türüne , safkan olmasına .cinsiyetine ve rengine göre değişmektedir. Yazımızın devamında Scottish, Brittish, İran , Chincilla, Sfenks, Bengal gibi popüler ve sevimli cins kedilerin fiyatları yer almaktadır. 

Dünyanın En Pahallı Kedi ırkları

Dünyanın en pahallı kedi ırkları ; Bengal kedisi, Scottish Fold, Sfenks kedisi (Sphynx), Mavi Rus Kedisi, British Shorthair ve Munchkin dir.

Bengal Kedisi

Bengal kedileri güzel, zeki ve vahşi görünümlü kedilerdir. Bu melez kedi cinsi, kalıpları ve kişilikleri nedeniyle popülaritesini artırıyor ve büyük bir ev kedisi ile yaklaşık aynı boyutta kalıyor. Bir Asya leopar kedisi Abyssinian, Mısır mau veya Amerikan shorthair gibi evcil bir ev kedisiyle üretilerek geliştirildi.

Bengal kedisi kaç TL?

2022 Bengal yavru kedi fiyatı ortalama 2000 TL - 6000 TL fiyatları arasında değişim göstermektedir.

 

Brittish Shorthair

British Shorthair, Büyük Britanya kökenli bir kedi ırkıdır. En yaygın renk olarak "British Blue" ve bakır renkte gözlerdir.

Tüyleri kısa ve kalındır, yüzleri toparlaktır. Göz yapısı yuvarlak ve iridir. Kilolu ve yumuşak bir görüntüye sahip de olsalar bacakları ve patileri kaslı ve güçlü, omuzları geniş ve kuvvetlidir. En yaygın renk mavi (gri) de olsa bilinen bütün kedi renk ve desenlerine sahip olabilir. Mavi rengin çok tercih edilmesi dolayısıyla bu kedilere "British Blues" denilmektedir. Genellikle altın sarısı – bakır arasında bir göz rengi görülür.

Scottish Fold cinsi kediyle çok benzerler. Farkları; kulaklarının dik olması ve yüzlerinin profilden daha uzun olmasıdır.

Arkadaş canlısı bir karaktere sahiplerdir. Huy olarak Scottish Fold cinsi kedilerden daha enerjik ve hareketlilerdir.

British Shorthair kaç TL?

2022 British Shorthair yavru kedi fiyatı ortalama  1500 TL - 4000 TL fiyatları arasında değişim göstermektedir.

 

Scottish Fold

Scottish Fold, kulakları kıvrık bir kedi ırkıdır. Genellikle gri tonlarında olan Scottish Fold, 1961 yılında İskoçya'da William Ross adındaki bir çiftçi tarafından fark edilmiştir. 1966 yılında kulak kıkırdağındaki bir mutasyon sebebiyle küçük ve içe doğru kıvrık kulak yapısı ile ünlenmiş olup GCCF (Governig Gouncil of the Funcy) tarafından kayıt altına alınmıştır. CFA (Cat Fanciers Association) tarafından, 1978 yılında şampiyonluk kazanmış olan Scottish Fold, en sevilen ve bakılan ırklar arasında yerini almıştır. 1980 yılından beri de ayrı bir kedi ırkı olarak kabul edilmiş

Scottish Fold kaç TL?

2022 Scottish Fold yavru kedi fiyatı ortalama  1500 TL - 4000 TL fiyatları arasında değişim göstermektedir.

 

Sfenks Sphynx kedisi

Sphynx,Dünyadaki birkaç tüysüz kedi cinsinden biridir. Kökeni Kanada'dır. Görüntüsünün aksine yumuşak huylu, sahibine bağlı ve cana yakın bir türdür. Ömürleri 8 ile 14 yıl arasındadır. Düzenli olarak banyo yaptırılmalıdır.Tüyleri olmadığından soğuğa karşı dayanıksızdır. Bulunduğu ortam sıcak olmalıdır, bunun yanı sıra giysiler giydirerek de bu denge sağlanabilir.

Sphynx kaç TL?

2022 Sphynx yavru kedi fiyatı ortalama  3000 TL - 6000 TL fiyatları arasında değişim göstermektedir.

 

Mavi Rus Kedisi Russian Blue

Mavi Rus kedisi (İngilizce adıyla "Russian Blue"), kısa tüylü, maviye çalan gümüş renkli bir kedi ırkıdır. Ağırlıkları ortalama 3–5 kg arasında, uzunlukları ortalama 60 cm civarındadır.Göz renkleri yeşil, mavi veya sarıdır.Kısa tüylü ve maviye çalan gümüş renkli bir kedi ırkıdır. Vücutları 2 kat tüy ile kaplıdır.Ömürleri yaklaşık 12-15 yıldır ama dayanıklı oldukları için iyi bir bakım gören Mavi Rus kedileri 25 yıla kadar yaşar. Bu özelliği ile dünyanın en sağlıklı ve en uzun ömürlü kedileri arasına girer.

Mavi Rus Kedisi Russian Blue TL?

2022 Mavi Rus Kedisi Russian Blue kedi fiyatı ortalama  1500 TL - 3000 TL fiyatları arasında değişim göstermektedir.

 

https://patiilan.com/