Köpek Fiyatları 2022 – Cins Köpekler

Köpek fiyatları Köpekler taşıdıkları karakter özellikleri ve aldıkları eğitim doğrultusunda bambaşka amaçlarla sahiplenilir. Av köpekler, polis köpekleri ve evcil köpekler gibi birbirinden bağımsız alanlarda yaşayabilirler. Köpeklerin zeki olmaları, kolay veya zor eğitilmeleri, popülerlikleri gibi etkenler fiyatlarının değişmesine sebep olmaktadır. Cins köpek fiyatlarının belirli aralıkları vardır. Bu yazı sadece okurları bilgilendirmek adına, satın alma sahiplen düşüncesini destekleyerek hazırlanmıştır.Ayni zamanda ayni cins içinde dahi renk boy cinsiyet gibi faktörler köpek fiyatlarını etkileyen unsurlardır.

 

CİNS KÖPEKLERİN FİYATLARI NELERDİR ?

Cins köpek fiyatları türüne , boyutuna , safkan olmasına .cinsiyetine göre değişmektedir. Yazımızın devamında toy poodle, pomeranian boo, maltese terrier gibi popüler ve sevimli cins köpek köpeklerin fiyatları yer almaktadır. 

DÜNYANIN EN PAHALI KÖPEK IRKLARI

Dünyanın en pahalı köpek ırkları; Toy Poodle, Pomeranian Boo, Maltese gibi cins köpeklerdir.

 

Toy Poodle Fiyatları

Toy Poodle köpek cinsi, kendine özgü tüy yapısı ve minik bedeni ile tüm dünyada tanınan köpek ırklarından biridir. Bu köpeklerin tüyleri diğer köpek cinslerinin aksine kıvırcıktır. Tüy renkleri genellikle kızıl ,kahve, beyaz, siyah ve apricottur. Burunları uzun, gözleri yuvarlak ve kulakları düşüktür. Sevimli görünümlerinin altında yatan karakterleri de sevecen ve cana yakındır. Zeka bakımından dünyanın en zeki köpeklerinderdir.

Toy Poodle, ortalama 12-18 yıl arasında yaşar. Toy boyutu 20-27cm , Minyatür boyutu 28-45 cm, standart boyutu 45-60 cm arasındadır. Ağırlıkları ise toy boyun 2-5 kg , minyatür boyun 5-10kg , sttandar boyun 15-25kg arasında değişir. En yaygın tüy rengi kayısı olsa da bu köpeklerin tüy renkleri; kızıl kahve, kahverengi, krem, gümüş, bej, siyah, beyaz ve siyah-beyaz gibi iki renkten de oluşabilir. Karakter özelliklerine bakıldığında ailelerle yaşamaya çok uygun özellikler taşıdığı bilinmektedir. Zeki, uysal, sevecen ve az konuşan bir köpek ırkıdır. Bu nedenle apartman hayatına da uyum sağlar.Tüğ dökmez.Koku yapmaz.Anti allerjiktir.

Toy Poodle fiyatları köpeğin sahip olduğu tüy rengi, standart ya da minyatür boyutlarda olması gibi özelliklerine bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Bu köpekler, (fiyatları ortalama 8.000 TL-16.000 TL arasındadır) en pahalı köpek ırkları arasında yer alır.

Poodle ilanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://patiilan.com/17766/poodle-toypoddle

 

Pomeranian Boo Fiyatları

Dünyanın en popüler köpek cinslerinin başında gelen Pomeranien Boo, Alman spitz soyundan gelmektedir. Alman köpek cinsi, sevimli görünümü ile kısa sürede tüm dünyada tanınır hale gelmiştir. Uysal ve sevecen tavırları, evde beslemeye yatkın olduğunu gösterir. En çok dikkat çeken özelliği tüylü kuyruğudur. Genellikle portakal renginde tüylere sahiptirler. Köpek cinsinin bakımında tek zor yanı tüylerinin dokusunun bozulmaması için fazla özen gösterilmesi gerektiğidir.

Pomeranien Boo, ortalama 15 yıl kadar yaşar ve bilinen genetik bir hastalıkları yoktur. Ağırlıkları 1-3 kg arasında boyları ise 18-30 cm arasındadır. Süs köpeği olarak da tanınan köpek ırkı, evde yaşamaya uygun karakter özellikleri taşır. Enerji düzeyleri yüksek, egzersiz ihtiyaçları düşüktür. Yabancılara karşı mesafeli olsa da insanlarla özellikle çocuklarla iletişimi oldukça kuvvetlidir. Eğitilebilirlik düzeyleri de ortadır.

Poomeranien Boo fiyatlarısahip olduğu özelliklere göre değişiklik gösterebilir. Tuvalet eğitimi olması, renkleri gibi faktörler tüm köpek cinslerinin fiyatlarının değişmesine sebep olmaktadır. Pomeranien Boo fiyatlarına bakıldığında (ortalama 8.000 TL-20.000 TL arasında değişiklik gösterir) dünyanın en pahalı ırklarından biri olduğu söylenebilir.

Pomeranian boo ilanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://patiilan.com/17767/pomeranianboo

 

Maltese Terrier Fiyatları

Beyaz köpek ırkları arasında yer alan Maltese Terrier köpek cinsi, sevimli görünümü ile dünyada en çok sahiplenilen köpekler arasındadır. Malta kökenli olan bu köpekler beyaz, dalgalı bir kürke sahiptir. Oyuncak gibi görünen Maltese Terrier cinsinin milattan önce ortaya çıktığı bilinmektedir. Bilinen en eski köpek ırklarından biridir ve asaleti temsil eder. 

Maltese Terrier kökeni Malta’dır. Ağırlığı ortalama 1,5-3,5 arasında, boyu ise 20 cm-26 cm arasındadır. Ortalama yaşam süreleri 10-14 yıl aralığındadır. Karakter özellikleri bakımından evde yaşamaya müsaittir. Uslu, sevecen, sakin bir mizacı vardır. Ancak konuşkan olması apartmanda yaşamasını zorlaştırır. 

Maltese Terrier, etrafına neşe saçan enerjik bir köpektir. Çocuklarla, insanlarla arası iyidir. Zeki bir köpek ırkı olduğu için küçük yaşlardan itibaren eğitilmeye başladığında eğitim süreci oldukça kolaydır. Bu köpekler sahipleri ile zaman geçirmek ister, ilgi bekler ve yabancılarla tanışmayı sever. Girdikleri ortamlarda dikkat çekmeyi severler. Zeka oyunlarında ön plana çıkmak tam onlara göredir.  

Maltese Terrier fiyatları bu köpeklerin yaşları, eğitimleri gibi etkenlere bağlı olarak (ortalama 6000 TL-10.000 TL) değişiklik göstermektedir.  

 

Maltese Terrier ilanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://patiilan.com/17768/maltese-malta

 

Maltipoo Fiyatları

Minik kafaları, uzun burunları ve mutsuz bakan suratları ile tanıdığımız bu köpek ırkı, dünyanın en popüler cinsleri arasında yer alır. Melez bir ırktır ve en çok dikkat çeken özelliği tüyleridir. Tüy yapısı canlı, parlak ve yumuşacıktır. Bu nedenle bakımında sahibinin üzerine düşen sorumluluk fazladır. Bu köpeklerin özellikleri evde yaşamak için oldukça uygundur.  

Maltipoo cinsi köpeklerin enerjileri orta düzeyde, egzersiz ihtiyaçları ise düşüktür. İnsanlar iyi anlaşır, eğitilmesi kolaydır ve sevecendir. En belirgin fiziksel özelliği kıvırcık, yumuşak tüyleridir. Tüy renkleri; gri, siyah, beyaz, kayısı renginde olabilir. Az konuşkan olması apartman yaşamına uyum sağlamasını kolaylaştırır. 

Maltipoo, zeki denilebilecek köpek ırklarından biridir. Bu nedenle eğitilmesi kolaydır ve zeka oyunlarını severler. Sahiplerine kısa sürede alışan bu köpeklerin ilgi beklentileri yüksektir. Bu nedenle ortamda dikkat çekmeyi severler.  

Maltipoo fiyatları bu cinsin sahip olduğu tüy rengi, safkan olması, eğitim düzeyi gibi özelliklerine göre değişmektedir. Pahallı ırklar arasında bulunmakla birlikte ( fiyatları ortalama 3000 TL-8000 TL arasındadır) eğitimli köpeklerin fiyatları daha yüksek olabilir. Toy Poodle ırkına bütcesi yetmeyenlerin gözdesidir.

 

Maltipoo ilanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://patiilan.com/17769/maltipo

 

Chow Chow Fiyatları

Chow Chow köpek ırkı, kafasında bulunan yelesi ile Çin Aslanı olarak da bilinir. Aslanı anımsatan sevimli görünümü diğer köpek ırklarından kolaylıkla ayrılmasını sağlamıştır. Bu köpeklerin milattan önce ortaya çıktığı bilinmektedir ve Çin kültüründe önemli bir yere sahiplerdir. Günümüzde ise dünyanın en popüler köpek ırklarından biridir.  

Chow Chow ortalama 200-32 kg arasındadır ve boyları 46-56 cm kadar uzayabilir. Bu köpekler genellikle kızıl renkli kürke sahiptir. Kürkleri tek renkten oluşur ve beyaz, gri, siyah renklerde olabilir. Geçmişte av köpeği olarak yetiştirilen bu köpek ırkı koruyucudur. Sahiplerine bağlanırlar ve sadıktırlar. Yabancılara karşı şüpheli yaklaşırlar. Çok zeki olmadığı gibi inatçıdır. Bu nedenle bu köpeklerin eğitilmesi diğer köpek ırklarına göre oldukça zor olacaktır. Ancak çok hareketli ve konuşkan olmaması apartman yaşamına uyum sağlamasını kolaylaştırır.

Chow Chow, çocuklarla arası iyi olmayan köpek ırklarındandır. İnatçı yapısından dolayı zarar verme eğiliminde bulunabilir. Bu nedenle çocuklarla baş başa bırakılmaması önerilmektedir.  

Chow Chow fiyatları farklı aralıklardadır. Bu köpeklerin eğitilmesi zor olduğu için tuvalet eğitimi olması ya da çocuklara alıştırılmış olması gibi etkenler fiyatlarının artmasına sebep olur. Fiyatlarına bakıldığında ( ortalama 2.000 TL-4000 TL aralığındadır) diğer cinslere göre çok yüksek olmadığı söylenebilir.  

 

Chow Chow ilanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://patiilan.com/17765/cin-aslani

 

 

Golden Retriever Fiyatları

Golden Retriever Fiyatları

Dünyanın en popüler köpek ırklarından biri olan Golden Retriever, 19. Yüzyılda İskoçya’da ortaya çıkmıştır. Dünyanın en zeki köpekleri listesinin 4. sırasında yer alırlar ve eğitilmeleri oldukça kolaydır. Fiziksel özelliklerinde en çok dikkat çeken tüy yapısıdır. Kısa, parlak ve canlı tüylere sahiptir. Yüzleri sevimli, tavırları ise oldukça sevecendir.  

Golden Retriever ırkının yaşam süresi ortalama 10-12 yıl arasındadır. Boyları 51-61 cm arasında, ağırlıkları ise 25 kg-35 kg arasındadır. Tüyleri canlı, yumuşak ve parlaktır. Genellikle gold renginde olan tüylerinin boyu çok uzun değildir.

Karakter özellikleri ise bu köpeklerin tam bir aile köpeği olduğunu gösterir. İtaat yarışmalarında birincilerdir ve çocuklarla araları çok iyidir. Zeki oldukları kadar akıllı, uysal, sakin ve sevecendirler. Çocuklarla, diğer petlerle, diğer köpek cinsleri ile çok iyi anlaşırlar. Yabancılara karşı nazik ve duyarlılardır. Koku alma duyularının çok gelişmiş olması narkotik köpeği olarak insanlara yardım etmelerini sağlamıştır. 

Golden Retriever fiyatları sahip oldukları eğitim düzeyleri, sağlık durumları gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Çok pahalı bir ırk olmayan Golden Retriever fiyatları (ortalama 1000 TL- 2000 TL arasındadır) bulundukları bölgelere göre de değişebilir.  

 

Golden Retriever ilanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://patiilan.com/17780/golden-retriever

 

French Bulldog Fiyatları

French Bulldog İngiltere’de ortaya çıkan ve Fransa’ya göç ettikten sonra popülerlik kazanarak French Bulldog ismini alan köpek cinsidir. Dünyanın en popüler köpek ırklarındandır ve oldukça sevimli bir görünüme sahiptir. Sahip oldukları özelliklere bakıldığında evde yaşamaya uygundur ve apartman hayatına da uyum sağlayabilirler.  

French Bulldog küçük hatta minyatür denilecek boyutlarda olan küçük köpek ırklarındandır. Boyları ortalama 30 cm, ağırlıkları ise 9-13 kg arasındadır. Tüyleri kısa ve parlaktır. Renkleri ise sarı, beyaz, siyah olabilir. En belirgin fiziksel özelliği kalkık kulaklarıdır. Suratının asık olması dışarıdan sevecen olmadığını düşündürse de bu köpekler hayat doludur.

French Bulldog Fiyatları

French Bulldog etrafa neşe saçarlar ve oyun oynamayı çok severler. İnsanlarla, çocuklarla ve diğer köpek ırkları ile arası iyidir. Çok konuşkan bir yapıda olmamaları apartman yaşamına uyum sağlamalarını da kolaylaştırmıştır. Zeki bir ırk olduğu için zeka oyunları oynamayı çok severler. Yabancılara karşı tepkileri ise nötrdür.  

French Bulldog fiyatları bu köpeklerin renkleri, eğitim düzeyleri gibi özelliklerine göre değişir. İnatçı karakterlerinden dolayı yavruyken alınması eğitilmesini kolaylaştırmaktadır. Fiyatlarına bakıldığında (ortalama 3.000 TL-5.000 TL arasındadır) dünyanın en pahalı ırklarından biri olduğu söylenebilir.  

French Bulldog ilanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://patiilan.com/17779/english-bulldog

 

Yorkshire Terrier Fiyatları

Yorkshire Terrier Fiyatları

Yorkshire Terrier, adeta bir oyuncak gibi görünen sevimli suratı ile dünyanın en popüler köpeklerinden biri olmuştur. Gözleri küçük, burunları hafif çıkık ve yuvarlaktır. Küçük köpek ırklarından biridir ve süs köpeği olarak tanınırlar. En dikkat çeken özelliği ise uzun tüyleridir. Bu köpeklerin karakter özellikleri aile yaşamına kısa sürede ayak uydurmalarını sağlar.

İngiliz kökenli Yorkshire Terrier, küçük ve kısa bir bedene sahiptir. Tüyleri uzun, parlak ve canlıdır. Renkleri ise bal, kahve, siyah gibi renklerde olabilir. Uzun ve tüylü bir kuyruğa sahiptir. Bu köpek ırkı, sahibine karşı çok sadıktır. Korumacı bir yapısı vardır ve yabancılara karşı saldırgan tavırlar sergileyebilir.

Yorkshire Terrier Fiyatları

Yorkshire Terrier Saldırma ve ısırma eğilimi olduğu için çocuklarla baş başa bırakılmaması önerilmektedir. Onlar ev yaşamına adapte olduktan sonra en çok önemsedikleri şey ailesi olacaktır. Ailesine kısa sürede bağlanır, onları koruma içgüdüsü ile hareket eder ve ilgi bekler. Sahibi ile oyun oynamayı çok sever. Akıllı, zeki, sevecen, konuşkan bir mizacı vardır.  

Yorkshire Terrier fiyatları popüler köpek ırklarına kıyasla (ortalama 2.000 TL-4000 TL arasındadır) daha uygundur. Ancak fiyatları, satın alınacak bölge, köpeğin sahip olduğu özellikler, bakımları ve eğitimleri gibi etkenlere göre değişebilir.  

Yorkshire Terrier ilanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://patiilan.com/17810/terrier-yorkshire

 

Cane Carso Fiyatları

Cane Carso Fiyatları

Cane Corso, asil görünümü ile dünyanın en sevilen köpek ırklarından biridir. İtalyan kökenlidir ve tarihinin çok eski zamanlara dayandığı düşünülmektedir. Neslinin tükenme tehlikesinden dolayı günümüzde ırk genişletme çalışmaları yapılmaktadır. Güvenilir ve korumacı bir köpek olmasından dolayı yıllarca av köpeği olarak eğitilmiş ve insanlara yardımcı olmuştur.  

Cane Corso ırkı ortalama 10-11 yıl yaşamaktadır. Siyah kısa ve parlak tüyleri ile dikkat çekerler. Burunları çıkık, gözleri yuvarlak ve bedeni orta boyutlardır. Karakter özellikleri ise ilk kez köpek besleyecekleri zorlayacak şekilde olduğu için bu köpeklerin deneyimli kişiler tarafından sahiplenilmesi önerilir. Eğitilmesi zordur, inatçı ve güçlü bir yapısı vardır. Koruma içgüdüsü oldukça yüksek olduğu için yabancılara karşı agresif tavırlar sergileyebilir. Ancak alıştığı ailesine karşı oldukça sakin ve uysal bir yapısı vardır. Bu köpekler sahiplerine karşı çok sadıktır.  

Cane Corso fiyatları (ortalama 3.000 TL-5.000 TL arasındadır) sayısının az olmasından dolayı genellikle yüksektir. Bununla birlikte köpeğin yaşı, eğitimi ve farklı özellikleri fiyatların değişmesine sebep olmaktadır. Bu nedenle net ve kesin bir fiyat söylenmesi zordur.  

Cane Corso ilanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://patiilan.com/17762/cane-corso

 

Pug Fiyatları

Pug Fiyatları

Pug, fiziksel özellikleri ile dünyanın en sevimli köpeklerinden biridir. Küçük köpek ırkları arasında yer alır. Milattan önce 400 yılında Asya bölgesinde ortaya çıkmıştır. Bakımları diğer köpek cinslerine kıyasla biraz daha zordur. Sıcak ve soğuk havalara karşı dayanıklı değillerdir. Egzersiz ihtiyaçlarının yüksek olması, duygusal olmaları gibi özellikleri, sahiplerine daha büyük sorumluluklar yükler.  

Pug, kısa ve güçlü bir bedene sahiptir. Suratlarının asık ve kat kat görünmesi mutsuz olduklarını düşündürse de bu köpekler oldukça neşelidir. Boyutları ortalama 25 cm-30 cm arasında, ağırlıkları ise 6 kg-9 kg arasındadır. Bacakları kısa olduğu için yüzemezler, çok fazla zıplayamazlar. Karakter özellikleri ise evde yaşamaya oldukça uygun olduklarını gösterir.

Pug Fiyatları

En zeki köpeklerden biridir ve zeka oyunlarını severler. Ancak inatçı olmaları eğitilmelerini zorlaştırır. Karakter özelliklerine bakıldığında zeki, duygusal ve uysal olduğu söylenebilir. Kıskanç bir yapıları vardır ve sahiplerinden ilgi beklerler. Sahiplerini sesinden tanıyan bu köpekler, çocuklarla da iyi anlaşır.  

Pug fiyatları satın alınacak bölge, köpeğin sağlık durumu ve eğitimi gibi etkenlere göre değişir. Bu nedenle kesin bir fiyat söylenmesi doğru değildir. Ancak ortalama fiyatlara bakıldığında (2000 TL- 4.000 TL) diğer cinslere göre daha uygun olduğu söylenebilir.  

Pug ilanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://patiilan.com/17792/pug

 

Alman Kurdu Fiyatları

Alman Kurdu Fiyatları

Alman kurdu, polis köpeği olarak da tanınır ve en zeki köpek ırklarından biridir. Dünyada popüler olmasının sebebi kolay eğitilmesi ve aldığı eğitimlere %100 uyum sağlamasıdır. Arama kurtarma, koruma, savunma gibi birçok alanda insanlara destek olur. Eğitim köpeklerin fiyatları çok daha yüksektir. Pahalı ırklardan biri olan Alman kurdu fiyatları 2.000 TL ve 5.000 TL arasındadır.

Alman kurdu ilanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://patiilan.com/17750/alman-kurdu

 

Akita Inu Fiyatları

Akita Inu Fiyatları

Akita Inu da dünyanın en pahalı ırklarından biri olarak tanınmaktadır. Bu köpekler uzun bacaklara, yuvarlak bir kafaya ve kısık gözlere sahiptir. Güçlü karakterleri görünümlerine de yansımıştır. Uysal, dikkatli, zeki, cesur olmalarından dolayı av köpeği ya da polis köpeği olarak eğitilebilirler. Akita inu fiyatları ise 3.000 TL ve 6.000 TL arasındadır.

Akita inu ilanlarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

https://patiilan.com/17748/akita-inu

 

Sitemizde binlerce cins köpek ilanı bulunmaktadır. Aşağıdaki bağlantıdan köpek ilanlarını görüntüleyebiliriniz.

https://patiilan.com/17741/kopek

https://patiilan.com/