KöpekBeagle kategorisinde ilan bulunamadı.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Beagle Yavru ilanları

Beagle, adı Keltce bir sözcük olan ve "küçük" anlamına gelen "beag"'den türetilmiştir. Çocuklara karşı çok hoşgörülü bir köpektir. İyi bir ev arkadaşıdır. Diğer köpek türleriyle iyi geçinir. Saldırgan değildir. Ama kedi gibi ev hayvanlarıyla geçinemez. Çok meraklı, kararlı, gözlemci bir köpektir. Bu nedenle iyi bir bekçi köpeği olabilir. Çok iyi iz sürer. Yalnız kalmayı sevmez. Bazen ulur. Soğuktan hoşlanmaz, ılıman iklimde yaşamak ister. Temel Özellikleri: Beagle herkesi seven, nazik, tatlı, hayat dolu ve meraklı bir köpektir. Mutlulukla kuyruk sallar, sosyaldir, cesurdur ve akıllıdır. Sakin ve sevecendir. çocuklarla mükemmel anlaşır, genelde diğer köpeklerle de arası iyidir, ama kedi gibi diğer hayvanlarla ve ev hayvanlarıyla küçüklükten beri sosyalleşmemişlerse yalnız bırakılmamalıdır.

Beaglelar ne istediklerini bilirler. Kararlıdırlar, gözlemcidirler ve sakin, sıkı bir şekilde terbiye edilmelidirler. Bu cins yalnız bırakılmayı pek sevmez(her cins gibi).Eğer uzun süre evde olmayacaksanız, iki tane almanız tavsiye edilir.

Beagle'lar kendi burunlarının dikine gitmeye eğilimlidirler(karaktere göre farklılık gösterebilir). Eğer etrafı çevrili olmayan bir alanda onları serbest bırakırsanız, çevreyi keşfetmek için uzaklaşabilir.

Tüyleriyle ayırt edilebilen iki ayrı tipi vardır. Biri yumuşak, diğeri sert tüylüdür.

Neler Yapar? Yaban tavşanı, sülün ve bıldırcın avında uzmanlaşmıştır. Ancak balık avında da kullanılır. İnsana eşlik eden köpek olarak da olumlu bir şöhrete sahiptir.

Ayrıca mükemmel bir narkotik arama köpeği ve harika bir aile dostu olmuştur. Maalesef, ufak olduğu için, sıklıkla tıbbi deneylerde de kullanılırlar.

çok aktif olan bu ırk evde yaşayabilir. Ancak aktivite için hareket edebileceği bir ortama ihtiyacı vardır. Enerjik bu köpeğe mutlaka oynayabileceği bir alan bulunmalı ve düzenli günlük yürüyüşler yaptırılmalıdır. Ancak tasmasız dolaştırılması tavsiye edilmez. çünkü başka hayvanların peşinden gidebilir.

Kökeni Bu cins muhtemelen Elizabeth çağında Harrier ile Eski İngiliz Tazısı'nın çiftleştirilmesiyle geliştirildi.

Minyatür bir türü de vardır. Elizabeth Beagle’i denilen bu türün yüksekliği 30 cm. kadar, ağırlığı ise 10 kg. dır. Geçmişte avcılar bu minyatür köpeği atlarının terkisinde ava götürürlerdi.

Beagle, iyi dostluk edebileceğiniz köpek ırklarından biridir. Özellikle ev içinde oldukça keyiflidir. Eğer sakin ve oturmayı seven bir yapınız varsa bu tüylü dostumuz size göre değil. Hiperaktif ve enerjik yapısı ile egzersiz ihtiyacı yüksek olan bir cinstir. İngilizlerin tavşan avlarında kullandığı bir cinstir. Hızlıdır, uzaklaşmayı ve gezmeyi sever. 

Beagle Özellikleri

 • Küçük Irk köpek sınıfına tabidir.
 • Erkeklerde omuz yüksekliği 36-43 cm arasındadır. Dişilerde ise omuz yüksekliği 33-40 cm arasındadır.
 • Küçük köpek ırkının özelliklerini birebir taşır. Sağlıklı bir beagle erkeği ve dişisi 9-11 kg arasındadır.
 • Yaşamını nasıl bir ortamda sürdürdüğüne bağlı olarak 11-15 yıl ömürleri vardır.
 • Yuvarlak uzun kulakları, kare ağızları vardır.
 • Çocuklar ile arası çok iyi.
 • Diğer hayvanlar ile iyi geçinir.
 • Egzersiz ihtiyacı; çok yüksek.
 • Tüy dökme sorunu; orta derecededir.
 • Koruma özelliği; orta derecede koruyucudur ama iyi bir bekçi değildir.
 • Yabancılara davranışı iyidir.

Beagle Karakteri

Hiperaktif, yaşam dolu, zeki. Özgür ruhludur. Eğitim konusunda inatçı olabilir. Sahibini mutlu etmek ister ama biraz yaramaz bir köpektir. Evde ya da sokakta yapacağı zeki hareketler ile sizi şaşırtabilir. Örneğin gezmeye çıkardığınız da eve daha geç dönmek için çişini parça parça yapar. Çok zekice değil mi? İyi bir iz sürücüdür. İçinde bir avcı köpek ruhu taşır. Doğada olmayı ve dışarıda gezmeyi sever. Soğuk havalar ile arası iyi değildir. Çocuklar ve diğer hayvanlar ile ilişkileri iyidir. Uysal ve sevecen bir yapısı vardır. 

Beagle Eğitimi Zor mudur?

Beagle cinsi köpekler karakterleri itibari ile inatçıdır. Eğer ilk köpeğiniz ise beagle eğitmekte biraz zorlanabilirsiniz. İtaat eğitimlerinde daha başarılı oldukları söylenebilir. Tuvalet eğitimi, dur, bekle vs. gibi. Eğitim sırasında siz daha inatçı ve sabırlı olmalısınız. Beagle ile yaşarken alfa rolünüze uygun hareket etmelisiniz. Örnek olarak kapıdan ilk siz çıkmalısınız, eve ilk siz girmelisiniz. Yerinin ikinci sıra olduğunu bilmeli. Dışarıdan eve geldiğiniz de aşırı sevecen yaklaşmamalısınız. Bu onu şımartır ve kontrol edilemez, bağımsız bir yapıya sokar.

Beagle Çok Havlar mı?

Beagle ev ortamında çok havlayan bir köpek değildir. Kavga anında bile kesik kesik havlar. Eğer bir beagle ile yaşıyorsanız muhtemelen siz daha çok bağıracaksınız. Eve ilk geldiğinde hiç çekingen davranmaz. Sizin sınırlarınızı zorlar. Sizi öğrenir. Duygularını çok iyi yansıtır. Kızdığınız anda bakışları ile üzgün olduğunu anında anlatır. Kucağınıza gelmeye bayılır. Kıskançtır. Evde hiç büyümeyen bir çocuk gibidir. Eğer beagle apartmanda beslenir mi? diye bir sorunuz varsa bunun cevabı size bağlı. Eğer gezdirme ve egzersiz konusunda zaman ayıracaksanız evet apartmanda beslenebilir.

Beagle Bakımı

Beagle Çok Tüy Döker mi? 

Kısa tüy yapısına sahip bu sevimli dost orta derecede tüy döker. Haftada 2 kez taramanız yeterli olacaktır. Kulak temizliklerine önem vermek gerekli. Eğer daha önce yapmadıysanız veterinerinizden beagle kulakları nasıl temizlenir öğrenmelisiniz. Bilmiyorsanız evde deneyerek öğrenmeye çalışmayın.

Genelde çok sağlıklı bir köpek olmasına rağmen bazı kronik rahatsızlıklar çıkabilir. Kalça ve omur problemleri yaşadıkları görülmüştür. Bu nedenle eğer satın alacaksanız anne ve babasına dikkat edin.

Beagle Egzersiz İhtiyacı

"Çok egzersiz, " diyerek bu başlığa başlayalım. Koşu yaparken yanınızda iyi arkadaş olur. Hızlı yürüyüş egzersizlerinizde yalnız yürümezsiniz. Koşmaya ve hızlı yürümeye bayılırlar. Avcı özellikleri baskındır. Bu nedenle beagle tasmasız gezdirilmemeli. 

Yavru Beagle Cinsi Hakkında BilgilerKöpek cinsleri arasında apartmanda yaşamaya uygun köpek Beagle cinsi köpeklerdir. Avcılık içgüdüsüne sahip olan Beagle köpekleri takip etme ve eşya bulma konusunda oldukça başarılı hayvanlardır. Özellikle yavru iken eğitilmesi gerekir.

Yavru Beagle köpekleri kısa tüylü hayvanlardır. Haftada bir kez bakımının yapılması yeterli olacaktır. Bu hayvanların tüy dökümü zamanı bulunur. Bu zamanlarda onlara özel kuru şampuan kullanılması gereklidir. Beslenmesi oldukça kolay Beagle köpeklerine uygun mama sunulduğunda bakımı da oldukça kolay olur. Son derece uysal köpeklerdir. Kendi cinsinden köpekler ile kolaylıkla iletişim kurabilir. Pek çok komutu da yerine getirebilme özelliğine sahiptir.

Beagle yavru fiyatları

Ülkemizdeki beagle fiyat ortalaması yavru döneminde 2.000 TL - 4.000 TL arasında beagle fiyat skalası görülmekle beraber bu köpek ırkının seçiminde dikkat edilmesi gereken en önemli konuların başında, bu köpek ırkının av köpeği sülalesinden gelmiyor olması gerekmektedir.

https://patiilan.com/