KöpekEnglish Cocker kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.
https://patinolsun.com/uploads/images/englishcockeryavru.jpg" style="height:330px; width:263px" />

English Cocker Özellikleri

İngiliz Cocker Spaniel neşeli, sevgi dolu, meraklı, sadık ve iyi bir avcı köpeğidir. Kendine hayran bırakan dış görünüşü, uzun kulaklarıyla English Cocker Spaniel ırkı Cocker, Merry Cocker, Woodcock Spaniel adlarıyla da tanınır. Ailesiyle birlikte olmaktan hoşlanır, yalnız kalmayı sevmezler. Ava gitmekten hoşlanırlar. Gün boyunca sahibiyle birlikte yayla kuşlarını bulmak ve avlamak için uzun gezintilere çıkabilirler. Orta uzunluktaki bedeni, kompakt yapılıdır. Cocker orta uzunlukta, ipeksi, düz veya hafif dalgalı kürke sahiptir. Göğüs altındaki tüylerinin avlanmalarına engel olmayacak ve gövdesinin alt kısmını koruyacak bir uzunlukta olması gerekir. Yumuşak başlı, sıcakkanlı, sevecen, eğitimi kolay, sadık dost, iyi bir aile ve avcı köpeğidir.

English Cocker Karakter Özellikleri

English Cocker Spaniel cinsinin en belirgin karakter özelliği sıcakkanlı, neşeli, sevimli halleri ve avcılık yeteneğidir.  Cocker etrafında olup bitenlere karşı meraklı, görev bilinci yüksek ve sahibine sadık bir ırktır. Verilen görevleri başarıyla yerine getirmek, kendini kanıtlamak için çabalar ve başarıya ulaşır. İngiliz Cocker Spaniel, Amerikan Cocker cinsine göre daha fazla avcılık ve koruyuculuk yeteneğine sahiptir.

İngiliz Cocker Spaniel ailesine çok bağlıdır. Sevdikleriyle etkileşim içinde olmak, birlikte zaman geçirmek ve ailesiyle oyunlar oynamak onlar için önemlidir. Yeni insanlarla tanışmak, çocuklarla,  evcil hayvanlarla ve köpeklerle oyunlar oynamak keyif alır, mutlu olurlar. Cocker sosyal ve arkadaş canlısı bir köpektir. Bazı Cocker’ların çekingen ve utangaç davrandığı görülebilir ancak erken yaşta sosyalleştirilmeye başlanılırsa bu durum kolaylıkla aşılacaktır.

Cocker genel olarak herkese karşı sıcakkanlıdır. Ancak birisi kendi alanına yaklaştığında, sahibine ve sevdiklerine karşı tehdit oluşturduğunu düşündüğünde havlayarak tepki gösterebilir. Bu davranışı size iyi bir bekçi köpeği olduğunu düşündürmesin. Çünkü karşısındaki insan ona en ufak bir sevgi gösterirse hızlı bir şekilde yumuşar ve onunla arkadaş olabilir. Bu yüzden klasik Spaniel ırkı gibi koruma becerisine sahip değillerdir. Olası bir durumda eve giren bir hırsıza karşı tepkisiz kalmaları, hatta hırsızla birlikte tüm evi sakince gezmeleri mümkündür.

English Cocker doğası gereği avcılık yeteneğine sahiptir. Bu da onların aktif yapılı, egzersiz ihtiyacı yüksek bir ırk olduğunu ifade eder. Gün içerisinde uzun gezintiler, yürüyüşler ve oyun aktivitelere enerjilerini dışarı atmak için ihtiyaç duyarlar. Ne kadar iyi egzersiz yaparlarsa sağlığı, karakteri ve psikolojisi o kadar iyi olur. Yeterli egzersiz yapmadıklarında huysuz olmaları, sıkılgan davranışlar sergilemeleri mümkündür.

Cocker hem fiziksel hem de karakter özellikleriyle apartman hayatına oldukça kısa sürede uyum sağlar. Çevresindeki herkesle iyi anlaşabildiği için insanları korkutmaz, rahatsızlık vermez. Genel olarak Cocker ırkı yalnız kalmaktan hoşlanmazlar. Uzun süre ve devamlı tekrarlayan şekilde yalnız kalırlarsa psikolojileri olumsuz etkilenir. Terk edilme korkusu yaşarlar. Bu durumda ev içerisinde havlama, olumsuz davranışlar sergileme ve etrafı dağıtma şeklinde kendini belli eder. Siz onu yalnız bırakmamaya, köpeğinizle vakit geçirmeye ve günlük egzersiz ihtiyaçlarını karşılamaya çaba gösterirseniz bu olayları yaşamazsınız. Apartmanda, dışarıda ve köpeğinizle olduğunuz her yerde huzur içerisinde geçen günlere sahip olursunuz.

Cocker Spaniel çok zeki bir ırktır. Bu özellikleriyle eğitimleri oldukça kolay geçer. Zaman zaman inatçı ve bağımsız yanları tutsa da sahibine karşı olan sevgisi, sadakati ve onu memnun etme isteğiyle bu davranışlarından vazgeçerler. Sahibini sevdiği ve arasındaki iletişim iyi olduğu sürece onu memnun etmek için çabalar. Hassas bir karaktere sahip oldukları için eğitimlerde ya da normal zamanlarda yanlış davranışlarına karşı sert müdahale de bulunmayınız. Sert davranmanız ve kaba konuşmanız onların eğitimde gerilemesine ve olumsuz etkilenmesine neden olabilir.

Cocker köpek cinsinin zaman zaman girdiği havlama atakları, inatçılığı, sevdiklerine karşı alıngan ve kıskanç davranışları sayabileceğimiz oldukça az olan kötü ve olumsuz davranışlarıdır. Bu huylarını da erken aşamada eğitim ve sosyalleştirmeyle kısa sürede aşabilmeniz mümkündür. Görenleri kendine hayran bırakan English Cocker Spaniel tüy yapısı ve uzun kulakları ile dünyanın en popüler ırkları arasında yer alır.

English Cocker Tarihi

Spaniel ailesi, oldukça büyük ve görevlerinde ustalaşmış köpeklerden oluşmaktadır. Yüzyıllar önce İspanyol kökenli köpeklerden geliştirilmiş. İngiliz Cocker Spaniel, da bu aileye mensup kara spaniellerinden biridir. Spaniler kara ve su spanielleri olarak türlerine göre ayrılmışlar. Kara spanielleri de kendi içinde birisi bahar oyununda daha başarılı ve daha büyük olan spanieller (yaylı ya da tarla spaniel) diğeri ise çulluk avlamak için daha iyi ve küçük spaniellerden (horozlu Spaniel) yani iki farklı tür olarak biliniyordu. Bir doğumda dişinin farklı boyutlarda yavrular dünyaya getirdiği görülüyordu. Bu durum başlangıçta olağan dışı bulunmasa da sonradan Spaniel ırkını farklı varyasyonlarda geliştirdi.

1892’de farklı boyutlara sahip olmaları sebebiyle cins iki ayrı ırk olarak kabul edildi. Daha küçük boyuta sahip olan Cocker Spaniel olarak adlandırıldı. Boyutları dışında iki cinsinde atalarının aynı olduğu, aynı gen havuzunu paylaştığı ve hala aynı avlanma yeteneklerine sahip oldukları görülmektedir.

1901’de ağırlık sınırı kaldırıldı ve 25 kg altındaki Spanieller İngliz Cocker ailesi kategorisine eklendi. Cocker Spaniel’ler, böylece artan bir nüfusa sahip oldu. Zaman içinde İngiltere bölgesinde popüler hale geldi. 19. yüzyıldaki köpek gösterilerinin artması ve Victoria İngiltere’sinin sınıflandırma çılgınlığıyla birleşmesiyle birlikte, çeşitli spaniel türlerinin resmi ırklar olarak belirlendiği görüldü. Böylece 19. Yüzyıl sonlarında İngiliz yetiştiricileri spaniel ırklarını kendi içerisinde ayırmaya başladılar. Bu bölünme sonucunda İngiliz Springer Spaniel, Field Spaniel, Welsh Springer Spaniel, Sussex Spaniel ve günümüzdeki İngiliz Cocker Spaniel ırkları ortaya çıktı.

Amerikalı köpek yetiştiricileri, geleneksel İngiliz Cocker Spaniel cinsini tüm itirazlara rağmen değiştirmeye çalıştılar. 20. Yüzyılın başlarında refakatçi olarak yetiştirilen Amerikan Cocker’ı geliştirdiler. Amerikan Cocker cinsinin İngiliz’den daha bol kürkü, daha kısa burnu ve yuvarlak, kubbeli olan küçük kafası vardı.

İngiliz ve Amerikan Cocker Spaniel köpekleri, eski İngiliz av köpekleri hayranları tarafından 1935 yılında kurulan İngiliz Cocker Spaniel Club of America (Amerikan ve İngiliz Cocker Spaniel Kulübü)  sayesinde İngiliz ve Amerikan Cocker iki ayrı ırk çeşidi olarak tanıtıldı. İngiliz Cocker ve Amerikan Cocker 1936 yılında kulüp kurulana kadar hep birlikte anılıyordu, bu ayrım sayesinde iki türün birbirine karışması engellendi.

Irklar ayrıldıktan sonra Amerika bölgesinde Amerikan Cocker, İngiliz Cocker’ların popülerliğini eline aldı. Ancak İngiliz Cocker dünya genelinde çok daha popülerdi. Dünya da İngiliz ya da Amerikan ayrımı yapılmadan sadece Cocker Spaniel olarak tanınıyordu. Birçok ülkede, en başarılı gösteri köpekleri ve evcil hayvanlar arasında yer alıyordu.

1946 yılında ise İngiliz Cocker Spaniel, AKC tarafından ayrı bir ırk olarak tanındı ve ırk standartları belirlendi. Sevimli, eğlenceli, oyuncu ve yetenekli bir avcı olarak dünya genelinde geçmişten günümüze artan bir popülerliğe ulaştı.

English Cocker Fiziksel Özellikler

Vücut

English Cocker Spaniel, orta uzunlukta, kompakt yapıya sahiptir. Göğüs yapısı derin ve gelişmiştir. Bu genişlik onların hareketlerini kısıtlayacak şekilde değildir. Sırt çizgisi omuz bölgesinden itibaren kuyruğa doğru hafif bir eğimle nerdeyse düz şekilde iner. Cocker sağlam, güçlü ve formda bir vücuda sahiptir. Dış görünüşleri, bedeni hantal yapıda değildir. Orta uzunluktaki düz ya da dalgalı tüyleriyle güzel bir görünüme sahiptir.

Kafa

Kafa yapısı, kulaklarıyla birlikte oldukça dikkat çekicidir. Baş kavisli yapıda ve yandan baktığınızda hafif basık görülmektedir. Kafasının üst kısmının, burun kısmına doğru paralel bir çizgide olduğu görülür. Namlusu, yani burun uzunluğu neredeyse kafa ile aynı uzunlukta, orantılı konumdadır. Burun, tüylerin rengine göre siyah ya da kahverengidir. English Cocker çok güçlü, derin çene ve diş yapısına sahiptir. Makas veya düz ısırıkla kapanan çene yapısı vardır.

Kulaklar

İngiliz Cocker Spaniel, dış görünüşünde en öne çıkan görüntü uzun, sarkık ve tüylü kulaklarıdır. Kulaklarının ucundan tutup, öne doğru çekerseniz, burnun ucuna kadar uzandığını görebilirsiniz. Kulakları kafa yapısına göre hafif alçak ve sarkık şekilde orantılı konumlanmıştır. Kulakları ipeksi ve dalgalı saçlarla/ tüylerle kaplıdır.

Gözler

English Cocker Spaniel orta büyüklükte, oval yapıda, koyu kahverengi veya ela gözlere sahiptir. Cocker ırkının bakışları uyanıklığını, sıcakkanlılığını, sevgi dolu ve zeki yapısını yansıtır.

Bacaklar ve Ayaklar

İngiliz Cocker bacak yapısı uzun, kaslı ve kemiklidir. Ön bacakları düz yapıdadır ve arka bacaklarından bağımsız gibi gözükür. Ayak yapısı kavisli parmaklarıyla, sıkı ve kemerli yapısıyla kedi ayağına benzetilir. English Cocker Spaniel ırkının yere sağlam basan ayaklarıyla, zahmetsiz, dengeli ve güçlü bir yürüyüşü vardır.

Kuyruk

English Cocker Spaniel köpeğinin kuyruğu genellikle kenetlenir, kırpılır ve kısa yapısıyla karşınıza çıkar. Kuyruk kenetlenmenin yasa dışı olduğu yerlerde ise doğal yapısı bozulmaz, kırpılmaz ve uzun tüylü yapıda oldukları görülür. Cocker kuyruğu sürekli hareket halinde olan bir nevi hayat neşesi kuyruğuna da yansıyan bir köpektir.

Tüy

English Cocker Spaniel kürkü orta uzunlukta, çift katmanlı, kısa ve sık yapılıdır. İpeksi dokusuyla, düz ya da hafif dalgalı olarak farklı renk ve çeşitlere sahiptir. Kulaklarında, göğsünde, karnında ve bacaklarında tüylenme vardır. Bacakları ve vücudunun alt bölgesi daha tüylüdür. Ancak bu tüylenme onların avlanmalarına engel olacak uzunlukta değildir. Sadece gövdenin alt kısmını koruyacak kadar tüylü olmalıdır.

Renk

Cocker Spaniel cinsinin sıkı, kısa, ince, ipeksi ve parlak görünümündeki tüyleri değişik renklere sahiptir. Kürk renkleri arasında siyah, kahverengi, bej, lekeli bej, kahverengi- kırmızı, beyaz-siyah, beyaz-kızıl renk tonlarında ve üzerinde de işaretler, benekler veya desenler görülebilir. Birçok renk çeşidini kürklerinde görebilirsiniz ancak beyaz renk sadece göğüs bölgelerinde olmalıdır. Irk standına göre uygun olan budur. Zaman zaman siyah, kahverengi ve yarı renkli Cocker köpeklerinde bronzluk izlerine rastlanabilir.

English Cocker Bakımı

İngiliz Cocker bakım rutinlerinde köpeğinizin tarama ve fırçalama işlemi önem taşır. Tüylerinin birbirine karışmaması, matlaşmaması ve iyi görünmesi için haftada en az 2-3 kez kapsamlı şekilde tarama ve tüy bakımını yapmalısınız. Kürk yapısı bol ve sık olduğu için bakımları önemlidir. Yoğun tüylere sahip olsalar da orta seviyede tüy dökerler. Cocker köpeğin dışarıda, bahçede çalışmasına ve gezinmesine bağlı olarak her gün taranması ve fırçalanması da gerekebilir.

Vücudunda kulakları, göğsü, ayakları ve kuyruğu ekstra tüylüdür. Bu bölgeleri onlara avlanma sırasında ve gezintilerinde engel olmayacak boyutta olması gerekir. Ayrıca köpeğinizin tüylerinin çevresindeki otların ve çalıların bedenine zarar vermeyecek kadar orantılı şeklide kesilmesi gerekir. Her ay ya da tüylerin uzamasına bağlı olarak iki ayda bir boyun altı, ayakların çevresi, yüzü, kulak ve kuyruk altlarındaki tüyleri kırpılabilir. Bu bakım işlemleri yapıldığında tüylerin yere daha az değmesi sonucu daha temiz olduğunu göreceksiniz. Düzenli bakım ile köpeğinizi kürkü daha ipeksi, parlak ve yumuşak olacaktır.

Bu bakımlar için köpek kuaförlerine gidebileceğiniz gibi makas, inceltme makası vb. köpek bakımı için lazım olan gereçleri kullanmayı öğrenebilirsiniz. Bu şekilde daha düzenli ve masrafsız bir bakım planı oluşturabilirsiniz.

Banyo ihtiyaçları çok sık değildir. Gerektiğinde banyo yaptırabilir ya da kuru şampuan kullanabilirsiniz. Banyo, taranma ve tıraş ihtiyacının yanından köpeğinizin kulak, ağız ve tırnak bakımı da çok önemlidir. Sarkık kulakları olduğu için düzenli olarak kir kontrolü yapılmalıdır. Haftalık olarak bal mumuyla ya da pamukla temizlemeniz gerekmektedir.

Ayak ve tırnak bakımında, tırnaklarını uzamasına bağlı olarak ayda 1- 2 kez kesebilirsiniz. Patilerinde oluşan tüyleri de ayak tabanıyla aynı hizada olacak şekilde düzeltebilirsiniz. Ancak ayak parmakları arasındaki tüylere dikkat ederek düzeltme işlemini yapın. Ağız ve diş sağlığı için haftada 2-3 kez dişlerini fırçalamayı ihmal etmeyiniz.

İngiliz Cocker Spaniel düzenli yapılan bakımlarla, rutin kontrollerle uzun ve sağlıklı bir ömre sahip olacaktır.

English Cocker Beslenme

İngiliz Cocker, orta büyüklükte oldukça aktif bir köpektir. Beslenme programı yapılırken yaşına, cinsine olduğu kadar aktivite düzenine de dikkat edilmeli ve köpeğinize uygun mama seçilmelidir. Köpeğiniz için hazır mama tercihiniz Royal Canin, Proplan, Acana, Hills, N&D, Gimcat, Brit, Purina, Felix, Brit Care gibi yüksek kaliteli ürünler üreten markalar olabilir. Yaş mama ve kuru mama çeşitleriyle geniş bir yelpazesi bulunan bu firmalardan köpeğinizin sevdiği mamaları, alerjen uyarılarına dikkat ederek, tercih edebilirsiniz.

Beslenme düzenlerinde kalori ve öğün kontrolü yapmanız gereklidir. Aktif, enerjik bir ırk olsalar da kilo almaya yatkınlıkları vardır. Bu yüzden genel olarak günde iki öğün ve toplamda 1-2 ölçek yüksek kaliteli köpek maması vermeniz yeterlidir. Bu ölçüye ilave yapmak ya da azaltmak köpeğinizin ihtiyaçlarına ve veterinerinizin de beslenme planlamasına bağlıdır. Köpeğinize uygun ölçüyü, fiziksel yapısı ve sağlık durumuna göre sizde belirleyebilirsiniz.

Bazı İngiliz Cocker daha çok, kaliteli hazır köpek mamalarıyla beslenmelidir. Ev yapımı yiyecekler, gelişim aşamasında ve sonrasında alması gereken günlük kalori ihtiyacını karşılaya uygun olmayacaktır. Daha çok sağlıklarına uygun özel kuru mamaları, yaş mamaları ve ek takviye ürünleri beslenmelerinde tercih edebilirsiniz.

Köpeğinizin kilo kontrolü, beslenme düzeni, kalori miktarı ve planlamasıyla ilgili soru ve sorunlarınızda veterinerinizden bilgi almayı ihmal etmeyiniz. Gerekli durumlarda veterinere danışarak ilerlemeniz sağlıkları için yapacağınız en önemli şeylerdendir.

English Cocker Egzersiz

İngiliz Cocker Spaniel enerjik, hareketli, aktif ve sporcu bir köpektir. Doğası gereği avcılık yetenekleri vardır. Bu özellik oların hızlı, hareketli, koşma ve yürüme ihtiyacı yüksek bir ırk olarak karşımıza çıkarır. O yüzden apartman hayatında, bahçeli bir evde ya da kırsal bölgede yaşayan evcil köpeğinizin günlük fiziksel ve zihinsel egzersiz ihtiyaçlarını sağlıklı ve mutlu olmaları için karşılamanız gereklidir.

Cocker sahibiyle, sevdikleriyle birlikte uzun yürüyüşlerden, orta tempoda yapılan koşulardan ve orta büyüklükte bir alanda top oynamaktan çok keyif alır. İngiliz Cocker’ın günlük egzersiz ihtiyacını karşılamak için 60 dakikalık aktiviteler veya 1.5 ila 2 kilometrelik yürüyüşler yapmanız yeterlidir.

Köpeğinizle birlikte dışarıya çıktığınızda, köpeğinize kesinlikle tasma takmalı ve çitlerler çevrili, güvenlik önlemlerini aldığınız ortamda gözetiminiz altında sosyalleştirmelisiniz. Avlanma içgüdüsü yüksek olduğu için, tasmasız olduklarında hareket eden bir kuşun ya da kendiden küçük bir hayvanın peşinden gitme eyleminde bulunabilir. Bu yüzden hâkimiyetin sahibinde olması gerekir.

Neşeli, yorulmak nedir bilmeyen, avlanma ve kurtarma yeteneğiyle ünlenen İngiliz Cocker Spaniel bu yönlerinin ne çıkaracağı egzersizlere katılmaktan keyif alır. Cocker köpeğine iyi, tutarlı ve sabırlı bir lider olduğunuz sürece keyifle sizin komutlarınızı dinler ve egzersiz süresince olumsuz davranışlarda bulunmaz.

English Cocker Eğitim

Çok zeki ve sahibinin komutlarına karşı duyarlı olan English Cocker kolay eğitilebilmektedir. Neşeli, sadık ve özverili köpeğinize pozitif pekiştirmelerle yaklaşmanız eğitim sürecini hem daha kolaylaştıracak hem de süreyi kısaltacaktır.

Ödül maması vererek, ilgi göstererek ve köpeğinizi överek onların eğitime olan ilgilisi arttırabilirsiniz. Sert müdahaleler ve konuşmalar onları olumsuz etkileyerek eğitimde gerilemeye neden olabilir.

Cocker sahibine sadık ve onu memnun etmeye isteklidir. Ona iyi ve sevgi dolu yaklaşımınız kişiliğini de etkileyecektir. Sizden gördüğü davranışların yansıması olarak insanları sevmeyi, saygı duymayı öğrenecektir. Bu davranışların eğitimini verdiğiniz ve köpeğinize uygulayarak yaklaştığınızda iyi huylu yetişkin bir köpek olması için adım atmış olacaksınız.

Eğitimine erken aşamada başlamanız Cocker’ı sosyalleştirmeniz çok önemlidir. English Cocker’ın köpeklere, evcil hayvanlara ve yabancı insanlara karşı daha sıcak ve anlayışlı olmaları bu şekilde destekleyebilirsiniz. İtaat eğitimini tamamladıktan sonra, tuvalet eğitimi, alan koruma eğitimi ve sosyalleştirme çalışmaları gelecektir. Bu öncelikli eğitimler sonrası alacağı eğitimler köpeğin ilgisine ve sahibinin tercihine kalmıştır.

Alacağı iyi eğitimle Cocker köpekleri iyi bir refakatçi, koruyucu ve kurtarıcı köpek olarak karşınıza çıkacaktır. Yorulmak bilmeyen yüksek enerjiye sahip English Cocker iyi eğitildiğinde farklı farklı görevlerde başarılı olmak için elinden gelenin en iyisini yaparlar.

English Cocer Spaniel yeni ortamlara, farklı insanlara kolaylıkla uyum sağlayabilen, genel olarak eğitilmesi kolay, mükemmel bir aile köpeği ve sadık bir arkadaştır.

English Cocker Sağlık

English Cocker Spaniel genel olarak sağlıklıdır. Ancak bazı genetik sağlık sorunlarına eğilimleri olduğu görülür. Bu sağlık sorunlarının neler olduğunu, belirtilerini ve görüldüğünde neler yapılması gerektiğini bilmeniz önemlidir. İngiliz Cocker ırkının kalça displazisi, progresif retinal atrofi (pra), katarakt, böbrek yetmezliği, konjenital sensorineural sağırlık, dilate kardiyomiyopati, ailesel nefropati ve erişkin başlangıçlı nöropati gibi sağlık sorunlarına eğimli oldukları görülür. Sorumlu bir yetiştirici, Cocker ırkının eğimli olduğu hastalıklar ve genel olarak cinsi etkileyebilecek rahatsızlıklar için üreme stoklarını taramaktadır.

İngiliz Cocker’ın kulakları sarkık yapısı sebebiyle enfeksiyon sorunu yaşayabilir. Bu yüzden düzenli olarak kulakları kire ve enfeksiyon belirtilerine karşı kontrol edilmeli ve temizlenmelidir. Özellikle yaz aylarında kulaklarını daha sık kontrol etmelisiniz. Vücudunun alt kısmının yere yakın ve tüylü olması sebebiyle, dışarıda yaptığı gezintiler sonrasında kene, çalı çırpı ve kire karşı bedenini, tüylerini temizlemeyi ihmal etmemelisiniz.

İngiliz Cocker’ın dişlerini köpeklere özel içeriğe sahip olan diş macunuyla temizlemeniz. Bedenini düzenli aralıklarla köpek şampuanı ile yıkamalı, tırnaklarını ve tüylerini düzenli olarak kesmelisiniz. Bu ve bunun gibi yapacağınız rutin bakımlarla English Cocker Spaniel cinsi köpeğinizin daha sağlıklı bir yaşam sürmesini ufak adımlarla destekleyebilirsiniz.

Ulusal Irk Kulübünden Önerilen Sağlık Testleri

  • Patella Değerlendirmesi
  • Kalça Değerlendirmesi
  • PRA Optigen DNA Testi

2022 English Cocker Yavru Fiyatları

2022  English Cocker ortalama yavru fiyatları 1,500 TL ile 3,500 TL  aralığında değişmektedir. English Cocker çok sessiz ve zeki bir köpeklerdir. İyi huylu olan English Cocker yavrusu eğitime açık bir cinstir. Satılık ve fiyatları hakkında bilgi alıp kolaylıkla evinizde besleyebilirsiniz. Aktiviteye düşkündür. Birçok köpek cinsine göre çevresindeki yabancılara tolerans gösterir. Güçlü ama hantal değildir. Çocuklar ile arası oldukça iyi olan köpekler çocukları kızdırmaktan çok hoşlanır. English Cocker Yavru 500tl, Dişi, erkek sahibinden ücretsiz yada PetShop'tan English Cocker ücretsiz fiyat nedir ve ne kadar bilgisi için ilanları ve sahiplendirme için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

2022 English Cocker Yavru İlanları

https://patiilan.com/17776/english-cocker

https://patiilan.com/