KöpekTerrier (Yorkshire) kategorisinde 1 ilan bulundu.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Yorkshire Terrier Yavru

Yorkshire Terrier İlanları Yorkshire Terrier görünüş açısından oldukça sevimlidir. Havlamayı seven bir ırk olmasına rağmen aldığı eğitim sayesinde apartman yaşamına kolaylıkla uyum sağlar. Ev içerisinde oyun oynamayı ve enerjik hareketler sergilemeyi sever. Isı değişimine karşı duyarlılığı vardır. Bakımı çok kolay değildir ama belirli rutinler halinde yapıldığında sıkıntı yaratmaz. Yorkshire Terrier'in tüylerinin kendine uygun olan fırça ve spreyler ile düzenli olarak fırçalanması gerekir. Tüyleri belirli dönemlerde tıraş edilmelidir. Aksi halde çok uzadığında keçeler oluşur. Aldığı eğitim sayesinde tuvalet konusunda sorunlar yaşanmaz. Tüyleri ve kulaklarına iyi bakıldığı sürece sağlık sorunu yaşamaz. Sevgi dolu bir yapısı vardır. Sahip olmak isteyenler site üzerinden satılık yorkshire terrier ilanlarına bakarak satıcılarla iletişim kurabilir.

Yorkshire terrier apartman dairelerinin vazgeçilmez ve en popüler minik köpek türleridir. Yapıları ve ortalama ağırlıklarından ötürü tercih sebebiyeti yüksek olan ırk oldukça karakteristik özelliklere sahiptir. Küçük vücutları ve fazla cesur davranışları ile ilgi odağını çekmeyi başarıyor. Yapısına göre bakımı da oldukça kolay ve zahmetsiz şekilde tamamlanabilir.

Köpek ırkları arasında yeri her zaman ayrı olan Yorkshire, minik boyunu aldırış etmeden cesur tavırlara sahiptir. Yüksek içgüdü ve duygusal yapıya sahiptir. Ancak duygusal yönünü oldukça hızlı terk ederek, fazlasıyla saldırganlaşma ya da koruma içgüdülerine geçiş yapabilir. İngiliz kökenine sahip olan yorkie aslında büyük ve güçlü köpek yapılarına sahip genlerden gelmektedir. Korumacı ve saldırgan yönleri ise atalarından kalanlardır.

Yorkshire Terrier karakter özellikleri

Yorkshire karakter özellikleri olarak oldukça geniş yapıya sahip köpek türlerinden birisidir. Atalarının büyük ve güçlü yapıya sahip olması doğal yaşantılarında verdikleri yaşam mücadelesi ve kökeninin ait olduğu topraklarda şartlara uygun ilerlemesinden gelen özellikleri barındırır. Aynı şekilde atalarından aldıkları en büyük özelliklerinden birisi ise oldukça korumacı ve saldırganlaşma eğilimi yüksektir.

Tabi bu süreç sadece tanımadıklarına ve tehlike arz eden cisimlere karşı uyguladığı yöntemdir. Sahibine karşı oldukça uysal ve itaat yönü yüksek köpeklerdir. Bebekler ve çocuklar ile oldukça iyi anlaşır. Oldukça hareketli ve oyun oynamayı aşırı seven yapıları vardır. Bu özellikleri ise fazla egzersiz yapmalarını gerektirmemektedir.

Yorkshire Terrier bakımı

Yorkshire Terrier bakım yönünden oldukça rahat köpek türlerinden birisidir. Ancak tüy yapılarından ötürü epey zahmetli ve sürekli ilgi isteyen süreçleri vardır. İnce ve hassas tüy yapısına sahip olmalarından ötürü şekillenmesi kolaydır. Haftalık birkaç defa tüy bakımı yapılmalı ve taranması gerekir. Banyo gerekmediği sürece yaptırılmamalıdır. Vücut yapılarından ötürü fazla yıkamak kolayca hasta olmaları kaçınılmaz durumlarından birisidir.

Bakım sürecinde en çok dikkat edilmesi gereken durumlar bunlardır. Fakat tüy bakımında kesinlikle deri bölgelerine de dikkat edilmesi gerekir. Sıklıkla görülecek bazı sağlık durumları vardır. Omur ilik ve kalp bölgelerinde kısmi sağlık sıkıntıları çekebilirsiniz.

 

Yorkshire Terrier yaşam süreleri ve boyutları

Yorkshire Terrier yaşam süresi 12 ila 15 yıl arasında değişiklik göstermektedir. Bu süreç minik dostunuza bakım ve sağlık kontrollerini aksatmamak şartı ile ilginize dayalı yükseliş gösterebilir. Tabi bu sürecin tam tersi durumları da meydana gelebilir. Kesinlikle veteriner hekim aracılığı ile uygulamalarınızı yapmanız önemlidir.

Yorkshire boyut olarak 15 ila 18 cm oranlarında görülmektedir. Tüy yapısı ile uzun gözükme gibi hileleri olabilir. Kilo olarak ise ortalama 3 ila 4 oranlarında gözükmektedir. Bakım sürecinde fazla mama ve ekstra takviyeler rahatsız olmasına sebep olabilir. Aynı şekilde ciddi rahatsızlıklar yaşayabilir.

Yorkshire cinsi köpekler kolaylıkla hastalıklara yakalanması mümkün olan canlılardır. Apartman dairelerinde yetişmesi ve etkileşim sağlanması moral ya da bakım olarak en uygun yöntemdir. Bahçe ve doğal yaşam alanlarında korunaksız olacaklardır.

Yorkshire Terrier eğitimi

Yorkshire Terrier eğitim süreci oldukça kolay ve çoğu komutu hızlı şekilde kavrayacak zekaya sahiptir. Zeki olması ile beraber sahibine karşı oldukça duygusal yönler barındıran canlılardır. Eğitim sürecinde kesinlikle onu üstelememeli ve kızmamalısınız. Aksi halde süreç faydasını göstermeyecek ve size karşı tavırları değişecektir.

Oyun oynamayı ve ilgi görmeyi seven köpek ırkı olmalarından ötürü bu durumu eğitim sürecinde lehinize çevirebilirsiniz. Uygulanacak komutları veya eğitim derslerinin kapsamını ona oyun niteliğinde olduğunu anlatabilirsiniz. Şayet sevdiği oyuncak ve ödüllerin bulunması moralini yükseltecektir. Bu süreç ise alacağınız verimliliğin artışını gösterecektir.

Yokshire Terrier Fiyatları 2022

2022 güncel Yorkshire Terrier ortalama yavru fiyatları 1,500 TL ile 4,500 TL aralığında değişmektedir. İngiltere’nin Yorkshire bölgesinde maden tünellerinde sıkıntı yaratan fareler için geliştirilmiştir. Bütün Yorkshire Terrier’ler inatçı, cesur ve canlıdır. Yabancıya karşı kuşkulu olan cins efendisine karşı duyguludur. Dünyada ve ülkemizde insanlara sıklıkla eşlik eden ve popüler bir köpektir. Popülaretisini sevimliliğine, küçücük boyuna ve güzelliğine borçludur. Gezmeyi sever. Kış aylarından hoşlanmaz. Ücretsiz sahiplenme ve satılık yavrusu olarak düşünenlerin evde besleyebileceği bir cinstir. Dişi, erkek sahibinden ücretsiz yada PetShop'tan Yorkshire Terrier fiyatları ve ilanları için fiyat nedir ve ne kadar bilgisi için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

https://patiilan.com/