KöpekPomapoo kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.
https://patinolsun.com/uploads/images/pomapoo%20yavru.JPG" style="height:266px; width:400px" />

Pomapoo Irk Özellikleri

Pomapoo, Amerika'nın en sevilen iki köpeğini birleştiren muhteşem bir melezdir.

Pomeranian ve Poodle melezi olan bu ırk her geçen gün daha fazla talep görmektedir.

Bu sevimli küçük köpek kişiliği dolu ve vereceği bir sürü sevgi var.

Küçük boyutları ve düşük egzersiz ihtiyaçları, onları birçok insan için mükemmel bir seçim haline getirir.

Emekli veya bekarsanız, bu köpek tam size göre. İlgi odağı olmayı severler ve onlara verdiğiniz tüm sevgiyi yutarlar.

Kaba oyunlarda pek başarılı olmadıklarından küçük çocuklar için çok uygun değildirler, ancak küçük bir köpeği doğru şekilde nasıl kullanacaklarını bilen daha büyük çocuklara bayılacaklardır.

Pomapoo dikkatinizi çektiyse, buna sahip olma hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Pomapoo Tarihi

İnsanlar bu köpekleri yüzlerce yıldır melezleştiriyorlar ama son 20 yılda gerçekten popülerlik kazandı. Pomapoo'yu yaratan köpeklerin her ikisi de başlangıçta kucak köpekleri olarak yetiştirildi.

Oyuncak Kaniş, Standart Kaniş'in en küçük çeşididir. Kanişler, en eski köpek türlerinden biridir ve su kuşlarını avlamak için kullanılmıştır. Küçük Toy Poodle'ın daha geniş çeşitliliğinin av ayakkabılarını doldurduğunu hayal etmek zor.

Pomeranian ise daha küçük olarak yetiştirildi. Spitz köpeğinin versiyonu. Kraliçe Victoria onlardan birini sadık yardımcısı olarak seçtiğinde popülariteleri arttı. Bir Pomeranyalıyı tanıdığınızda, onların kraliyet geçmişlerini unutmadıkları açıktır.

Çapraz köpeklerin görünüşleri tanım gereği biraz öngörülemez.

İki ebeveyn ırkının herhangi bir kombinasyonu olabilirler. Bu kılavuz, bunu takip eden bölümlerde daha ayrıntılı olarak inceleyecektir.

Bununla birlikte, genellikle kısa bir burun , kıvrık bir kuyruk ve orantılı bir gövdeye sahip olmasını beklersiniz.

Sarkık veya dik kulakları olabilir.

Rengini tahmin etmek son derece zordur.Tüyleri kısadan ortaya değişir ve düz, dalgalı veya kıvırcık olacaktır.

Pomapoo Boyut

Toy Poodle 3-4kg civarı Oysa Pomeranian 2-2,5kg civarındadır.

Yani Pomapoo'nuz minik bir yavru olacaktır.

Pomapoo Renk

Pomeranian ve Kanişler, çok çeşitli renklere sahiptir.

Yavru köpeğinizin rengi yine ebeveynlerin renklerine bağlı olacaktır. Bazen yavru köpekler hem ebeveynlerinin renklerinin karışımıyla doğabilir hem de diğer zamanlarda tamamen farklı bir renkte olurlar. Tahmin etmek imkansız. Melez yavrular her zaman bir sürpriz demetidir.

Pomapoo'nun birkaç ortak rengi şunlardır: krem rengi, siyah, beyaz, kırmızı ve üç renkli.

Pomapoo Karakter Özellikleri

Pomapoo'nuz bir Kanişin dost canlısı doğasına ve zekasına mı yoksa Pomeranian’ın biraz daha çekingen ve . Açık olan şu ki, bu küçük adam kişilik ve karizma dolu olacak.

Pomapoo'nuz büyük olasılıkla yabancılara karşı biraz daha çekingen davranan arkadaş canlısı bir yavru olacaktır. Sevecen, sadık ve ilgiye bayılırlar.belirli bir aile üyesine, genellikle ana kariyerlerine odaklandıklarını göreceksiniz.

Bu saplantı, o kişi etrafta olmadığında endişelenmesine neden olabilir. Buna ayrılık kaygısı denir. Pomeranyalılar ve Kanişler de dahil olmak üzere birçok köpek türünde oldukça yaygındır. Evden uzakta çok zaman geçirirseniz ve yavrunuzu yanınızda getiremezseniz, bu sizin için uygun köpek değildir.

Pomapoo akıllı bir türdür (bunu Kaniş ebeveyninden alır), ancak inatçı bir çizgiye sahip olabilir. Bu yavru, kendi şartlarında olmadığı sürece özellikle idare etmeyi sevmez, bu nedenle eğitim, özellikle tuvalet eğitimi olmak üzere biraz zor olabilir.

Küçük bir köpek cinsine sahip olurken göz önünde bulundurulması gereken her zaman önemli olan şey, küçük köpek sendromudur. Bu, küçük bir köpeğe büyük bir köpeğe farklı davranıldığı ve bu nedenle davranış sorunları geliştirdiği zamandır.

Pomapoo İyi Bir Aile Köpeği mi?

Bir Pomapoo, iyi eğitilir ve iyi sosyalleşirse harika bir aile köpeği olacaktır.

Bu küçük yavrular şefkat ve ilgiyi sever, bu yüzden etrafta her zaman birinin olduğu ortamlarda gelişirler.

Unutmayın, küçük boyutları nedeniyle oldukça hassastırlar, bu nedenle küçük köpekleri doğru şekilde nasıl idare edeceklerini anlamayan küçük çocuklar, kazalarda onlara zarar verebilir.

Pomapoo Eğitim

Pomapoo, eğitime iyi yanıt veren akıllı küçük bir köpektir

Bununla birlikte, bazen eğitime ilgisiz kalmalarına neden olan hafif inatçı bir çizgiye sahip olabilirler.

Böyle bir durumda, onları devam etmeye zorlamayın, sadece ara verin ve başka bir zaman geri gelin.

Tuvalet eğitimi bu cinsle biraz daha uzun sürebilecek şeylerden biridir. Bunun nedeni kısmen daha küçük bir mesaneye sahip olmaları ve daha sık işemeye ihtiyaç duymalarıdır, ancak inatçı çizgileri de rol oynar.

İşemeleri gerekmeden hemen önce davranışlarını öğrendiğinizden emin olun. Sinyalleri erken yakalamak ve onları dışarı çıkarmak, onlara nereye gitmelerini istediğinizi göstermenin en iyi yoludur.

Sosyalleşme de son derece önemlidir. Agresif bir cins değillerdir, ancak çok sayıda başka köpeğe ve genç yaştan insana maruz kalmazlarsa antisosyal olabilirler. Küçük cins köpekler için köpek partilerine götürmek iyi bir fikirdir.

Küçük boyutları nedeniyle, daha büyük köpeklerle oynarken yaralanabilirler, bu nedenle onlara göz kulak olduğunuzdan emin olun.

Pomapoo Bakımı

Bu köpeğin küçük boyutu sayesinde apartman yaşamına çok uygundur.

Oldukça sahipler düşük egzersiz gereksinimleri ve düzenli yürüyüşler yaptıkları sürece oynamak için arka bahçeye ihtiyaç duymazlar. Özellikle eve giren insanlarda havlamaya eğilimlidirler, ancak genellikle ziyaretçiyle tanıştıklarında yerleşirler.

Bir Pomapoo, emekli veya bekar biriyle yaşamak için en uygun olanıdır. Onlara tüm ilgiyi göstermeyi seviyorlar ve şirkete bayılıyorlar. Bu köpekler apartmanlarda yaşayabilir ve çok fazla egzersiz gerektirmez. Bu, onları biraz daha az aktif olan insanlara uygun hale getirir.

Tarama ihtiyaçları muhtemelen onlar hakkındaki en yoğun şeydir, ancak bu bile çok fazla iş gerektirmez ve ikiniz için de eğlenceli olabilir. Pomapoo'nuzu beslerken kilolarına dikkat ettiğinizden ve günlük kalori alımın emin olun.

Pomapoo Tüğ Bakım ve Dökülme

Pomeranian ebeveynleri baskın olduğu için bu köpeklerin tüy dökmesi muhtemeldir ve  hipoalerjenik değildirler.

Bu köpekleri taramak, dikkat edilmesi gereken harika tüyleri olduğundan, zamanınızın önemli bir kısmını alacaktır. Onları birkaç ayda bir profesyonel bir bakıma götürmek iyi bir fikirdir.

Pomapoo'da güzel görünen saç kesimleri, köpek yavrusu, aslan ve boo kesimidir. Bunun dışında her gün fırçalamak tüylerinin sağlıklı ve düğümsüz kalmasını sağlamalıdır. 

Pomapoo Bilinen Sağlık Sorunları

Sağlık sorunları, her iki ebeveynden de miras alınabilir. Karışık ırklar bazen safkan ebeveynlerinden daha sağlıklı olabilir ama her zaman değil. Pomapoo'da dikkat edilmesi gereken sağlık sorunları arasında katarakt, progresif retinal atrofi, hipertiroidizm, kalça displazisi, patella luksasyonu, trakeal çöküş ve diş sorunları yer alır.

Patella luxation, küçük köpekler için büyüktür. Patella lüksünün yaygın bir nedeni olduğu için yüksek koltuklardan veya arabalardan atlamalarına izin vermemelisiniz.

Bir Pomapoo Ne Kadar Yaşar?

Bir Pomapoo'nun 12 ila 14 yıl yaşaması beklenir.

2022 güncel pomapoo fiyatları

2022 güncel pomapoo fiyatları yaklaşık 5000TL ila 8000TL arasında değişmektedir.

Renk, tüy yapısı ve güzellik fiyatı etkileyen faktorlerdir.

 

https://patiilan.com/