KöpekCavapoo kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.
https://patinolsun.com/uploads/images/cavapoo%20yavru.JPG" style="height:400px; width:502px" />

Cavapoo ırk özellikleri

Cavapoo, safkan bir Kaniş ile safkan bir Cavalier King Charles Spaniel arasında bir çaprazlama olan tasarımcı bir ırktır. Ebeveynlerinden en iyi özellikleri miras alma eğilimindedirler, bu yüzden birçok insan onları sever ve daha popüler hale gelirler. Kanişler aslen Almanya'da su kuşlarını avlamak için yetiştirildi, ancak onları evlerine getiren Fransızlardı. Cavalier King Charles Spaniel'ler, 1600'lerde King Charles Spaniel'lerin Pug'larla çiftleştirilmesinden kaynaklandı.

1990'larda Avustralya, Cavapoo'yu yapan iki cinsi eşleştirmeye başladı, böylece sonuç, giden, sakin, zeki ve daha hipoalerjenik bir köpek olacaktı. Büyük bir kişiliğe sahip küçük bir köpeğe orta boydurlar, bu da onları ideal aile köpeği yapar.

Cavapoo Karakter Özellikleri

Cavapoo yavruları, nazik, davetkar yüzleri ve badem şeklindeki gözleriyle çok sevimlidir. Sevecen ve sevgi dolu oldukları için yavru köpeğinize aşık olmanız uzun sürmez, özellikle de köpeğinizin kucağınıza sarılmasına aldırmazsanız. Sosyaldirler ve yeni insanlarla ve diğer evcil hayvanlarla tanışmayı severler.

Yetişkin Cavapoos, yüksek enerjili bir köpek değildir, ancak gençken daha enerjik ve oyuncu olacaklardır ve zeki bir cins oldukları için eğitilmesi zor değildir, ancak inatçı bir çizgileri vardır. Bazı sağlık sorunları Cavapoo'nuzu etkileyebilir, bu nedenle bunların ne olduğunun farkında olmak iyidir.

Cavapoo Hakkında Az Bilinen Üç Gerçek

1. Cavapoo harika terapi köpekleridir.

Tatlı ve nazik yapıları nedeniyle ideal bir arkadaş ve terapi köpeğidirler. Birçoğu hipoalerjeniktir ve neşelenmeye ihtiyacı olan biriyle kolayca kucaklaşabilecek kadar küçüktür.

2. Cavoodle veya Cavadoodle olarak da bilinirler.

Hangi ismin tercih edildiğinden emin olmak isteyip istemediğiniz, kiminle konuştuğunuza bağlıdır. Tipik olarak, birinden veya diğerinden bahsettiğinizde, insanlar hangi ırktan bahsettiğinizi anlayacaktır. Ancak Cavapoo, bu melez ırk için en popüler isimdir.

3. Amerikan Kennel Kulübü onları tanımıyor.

Safkan bir köpek olmadıkları için AKC bu cinsi tanımıyor. Ancak American Canine Hybrid Club ve Designer Dogs Kennel Club, Cavapoo'yu tanıyor.

Cavapoo'nun Mizaç ve Zekası

Cavapoo genellikle safkan ebeveynlerinin nezaket, sevecenlik ve sosyallik gibi en iyi özelliklerini sergileyecektir. Ancak bu, gergin olmaları veya ayrılık kaygısı yaşamaları gibi olumsuz yönleri olmayacağı anlamına gelmez.

Zekidirler ve ilgi odağı olmayı severler. getirme oynamak ya da kucağınıza sarılmak. Cavapoo'nun bir bekçi köpeği olmasını beklemeyin çünkü insanları severler ve herkese karşı arkadaş canlısıdırlar.

Bu Köpekler Aileler İçin İyi mi?

Cavapoos, daha büyük çocuklu aileler için idealdir. Bunun nedeni, daha küçük çocukların oynarken yanlışlıkla bu küçük köpeğe zarar vermesidir. Bununla birlikte, Cavapoo'nun mizacı, bir aile birimiyle iyi uyum sağlar çünkü insanların etrafında olmayı severler. Aslında, yalnız kalmaya alışkın değillerse, ayrılık kaygısı yaşayabilirler. Onlara ayrılığa tahammül etmeyi öğretebilecek eğitim teknikleri var, ancak yine de mutlu kalmaları için onları ailenin bir parçası olarak dahil etmek istiyorsunuz.

Bu Irk Diğer Evcil Hayvanlarla Anlaşır mı?

Evinizde köpek veya kedi gibi başka hayvanlar varsa, herkesin arkadaş olabilmesi için Cavapoo'nuzu sosyalleştirebilirsiniz. Arkadaş canlısı oldukları için evde başka bir evcil hayvanı sevmeleri zor değildir. Diğer evcil hayvanların tek dezavantajı, Cavapoo'nuzun yeterince ilgi görmemesi, çünkü onlarla harcayacak yeterli zamanınızın olmaması olacaktır.

Cavapoo Sahibi Olurken Bilmeniz Gerekenler

Evinize bir Cavapoo getirmeden önce, bu sevimli türe en iyi bakımı sağlayabilmeniz için kendinizi hazırlamanız için bilmeniz gereken birkaç şey var. Bu cinse bakmak zor değil, ancak diğer köpeklerde olduğu gibi, olabileceğiniz en iyi köpek ebeveyni olmak için zaman ve sabır gerekiyor.

Cavapoo Beslenme

Yüksek enerjili köpekler değildirler, ancak küçük bir cins olarak kabul edildikleri için (bazıları biraz daha büyük olabilir), onları özel bir küçük cins formülle beslemek en iyisi olacaktır. Bunlar bireysel ihtiyaçları karşılarlar, böylece doğru miktarda protein, yağ ve karbonhidratın yanı sıra vitamin ve mineralleri alırlar ve onları tüm yaşam evrelerinde sağlıklı ve canlı tutarlar.

Yavru formülü, Cavapoo yavruları için idealdir, böylece ekstra kalori ve yağ alabilirler ve eklenen DHA, beyin ve göz gelişimi için mükemmeldir. Kıdemli bir formül, kalorilerde daha düşük olacaktır, böylece köpeğiniz daha düşük bir enerji seviyesi nedeniyle fazla kilolu olmaz ve bu tarifler, köpeğiniz yaşlandıkça artan hareketlilik için eklemleri sağlıklı tutan takviyeleri içerir.

Cavapoo Egzersiz İhtiyacı

Günlük egzersiz onları formda tutmak için idealdir ve Cavapoo yürüyüşe çıkmaktan ve bir çekme veya halat çekme oyunu oynamaktan hoşlanır. Ağızları kısa olduğu için diğer köpekler kadar ısıyı tolere edemezler, bu nedenle günün sıcağında egzersiz yapmamak en iyisidir ve eğer sıcak havalarda dışarıda kalmaları gerekiyorsa, köpeklerini ısırdığından emin olun bol gölge ve tatlı su.

Cavapoo Eğitim

Cavapoo'nuzu eğitmek zor bir iş değil çünkü onlar zeki ve memnun etmeye istekliler. Olumlu pekiştirmeye en iyi şekilde yanıt verirler ve onları genç yaşta eğitmeye başlarsanız, iyi alışkanlıklar geliştirecek ve sosyalleşmeyi öğreneceklerdir. Eğitim eğlenceli olmalı ve aşırı yorucu olmamalıdır, bu nedenle seansları dağıtın ve iyi bir iş çıkardıklarında Cavapoo'nuza ödüller verin.

Ayrılık kaygısı yaşayabilecekleri için, siz etraftayken yapışkan, döndüğünüzde hiperaktif olabilirler çünkü siz yokken sizi özlediler. Köpeğinize yokluğunuzu nasıl tolere edeceğini öğretmeye yardımcı olabilecek birçok ipucu var.

Cavapoo Dişi , Cavapoo Erkek

Erkek ve dişi köpekler arasında birkaç fark vardır ve bazı insanlar bir cinsiyeti diğerine üstün tutmayı tercih eder. Çoğu, köpeğin kişiliğine ve köpeğin kısırlaştırılıp kısırlaştırılmadığına bağlıdır.

Erkek köpekler genellikle dişilere göre daha kendinden emin ve baskındır, dişiler ise daha fazla dikkat talep edebilir ve bölgeci olabilir. İyi huylu bir köpeğe sahip olmanızı sağlamanın en iyi yolu, onları genç yaştan itibaren sosyalleşmeye ve eğitmeye başlamaktır. Bu şekilde olgunlaşarak itaatkar ve özenli yetişkinlere dönüşeceklerdir.

Cavapoo Sağlık

Tüm köpekler sağlık sorunları geliştirebilir ve melez ırklar istisna değildir. Her iki ebeveynden de sorunları miras alabilirler, bu nedenle ebeveynlerin sağlık geçmişini yetiştiriciden almak iyidir. Köpeğinizi düzenli olarak veterinere götürmek, herhangi bir sorunun kötüleşmesini önlemeye yardımcı olacaktır ve hatta köpeğinize nasıl bakacağınızı biliyorsanız, belirli koşulların gelişmesini önlemeye yardımcı olabilir.

Cavapoo Yavrularının Fiyatı Nedir?

2022 güncel Cavapoo fiyatları

Bir Cavapoo satın almak için 3000 ila 5000 TL arasında harcama yapmaya istekli olmanız gerekir. Bu kısmen talep görmelerinden kaynaklanmaktadır ve bu genellikle saygın bir Cavapoo yetiştiricisinin talep edeceği fiyattır. Güvenilir bir yetiştirici bulmak zor olabilir, ancak Cavapoo'su olan arkadaşlarınıza sorabilir veya veterinerinizle konuşabilirsiniz çünkü genellikle birçok yetiştiriciyi tanırlar.

Cavapoos'u yerel barınaklarda veya evlat edinme organizasyonlarında bulabileceğinizi ve bunların doğrudan bir yetiştiriciden almak kadar pahalı olmayacağını unutmayın. Bölgenizde bir Cavapoo kurtarma bile olabilir. Cavapoo almadan önce araştırmanızı yapın, çünkü yaşam tarzınıza uygun olmadığını ve evcil hayvanınız için yeni bir yuva bulmak zorunda kaldıktan sonra öğrenmek istemezsiniz.

Cavapoos, hoş yapıları ve boyutları nedeniyle birçok köpek sahibi için popüler bir seçimdir. Yüksek enerjili köpekler olmadıkları için küçük evler ve apartman yaşamı için idealdirler. Bununla birlikte, sosyaldirler ve mükemmel terapi köpekleri olurlar çünkü ilgiyi severler ve kimse onlara yabancı değildir.

Bir Cavapoo'yu bol miktarda pozitif takviye ile kolayca eğitebilirsiniz, ancak küçük yaşlardan itibaren sosyalleşmelerini sağlayın ve küçük bir köpekle nasıl oynayacaklarını bilmiyorlarsa küçük çocukları uzak tutmanız önerilir. Bir Cavapoo almaya karar verirseniz, hayal kırıklığına uğramayacaksınız çünkü size ve ailenize sadık ve sadık bir ömür boyu arkadaşınız olacak.

https://patiilan.com/