KöpekExotic Bully kategorisinde ilan bulunamadı.
  • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres
İlan bulunamadı.

Exotic  Bully Özellikleri ve Fiyatı

İlk Bakışta korkutucu bir köpek gibi duran Exotic  Bully köpek cinsi, aslında yapısının aksine iyi mizaçlı bir köpektir. İlk defa 1990’lı yıllarda American Staffordshire Terrier ve American Pit Bull Terrier köpek cinslerinden yola çıkılarak çapraz eşleştirme tekniği ile elde edilmiştir.

Kaslı yapıları ile dikkat çeken Exotic  Bully köpekleri, farklı renklere sahip köpeklerdir. Karakter yapısı olarak iyi huylu olmaları ve tüylerinin sık olmasın dolayı tüy döküm mevsimi haricinde çok fazla tüy dökmemelerinden kaynaklı evde beslenmeye en elverişli köpek cinslerinden biri olarak kendilerinden söz ettiriyorlar. Pocket Bully, Standart Bully, Classic Bully ve XL Bully olmak suretiyle 4 farklı boyda görülen köpekler, genel olarak karakter yapılarında aynı özellikleri taşımaktadırlar.


Exotic  Bully Köpeği Tarihi

Tarihi diğer köpeklere göre daha yakın dönemlere dayanan bu köpekler, Amerikan kökenlidirler. American Staffordshire Terrier ve American Pit Bull Terrier köpeklerinin çaprazlama teknik ile birleştirilmelerinden elde edilen köpek cinsi, hızlıca Amerika’da yer almayı başarmış ve tecrih edilen köpekler arasında yer almayı başarmıştır.

Exotic  Bully Karakter ÖZellikleri

Aile dostu bir köpek arayışı içinde olanlara tavsiyelebilecek en en uygun köpeklerden birinin Bully’ler olduğunu söyleyebiliriz. Üretilmesindeki amacın da aslında dost canlısı bir köpek elde etmek olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Kaslı ve güçlü yapıları ile korkutucu köpek gibi görünseler de oldukça uyumlu olan bu köpekler, çocuklar ve diğer aile üyeleri ile iyi geçinirler. Diğer hayvanlar ve köpek cinsleri ile de araları oldukça iyi olan Amerikan Bully köpeği, yavruluk döneminde eğitildiğinde sosyal bir köpeğe dönüşebilmektedir. Ancak eğitimcisinin hem yumUşak huylu olduğundan hem de sabırlı olmasında yarar vardır.


Exotic  Bully köpeği apartman dairesinde beslenebilir mi?

İyi huylu köpekler arasında kendinden en fazla söz ettiren, Amerika başta olmak suretiyle Avrupa ülkelerinde de tercih edilen Bully, büyük yapılı bir köpek olduğu halde çocuklar ve ailenin diğer bireyleriyle arası iyi olan köpek cinslerindendir. Apartman dairesinde beslenmelerinde herhangi bir sakınca olmamanın ötesinde, bu gibi yerlerde daha iyi yaşadıklarını belirtmek gerekir.


Exotic  Bully köpeği bakımı

Bu köpek cinslerinin kısa tüylü olduğundan kaynaklı bakımları diğer cins köpeklere göre daha basittir. Haftada 3-4 defa tüylerinin taranması yeterli gelmektedir. American staff köpeklerine göre daha az egzersiz ihtiyacı duyan Bully’lerin bu yapıları, evde beslenmelerini daha basit hale getirmektedir. XL hariç diğer cinslerinin kaslı yapılı olmalarına rağmen köpek cinsleri arasında en az egzersiz ihtiyacı duyan cinslerin bunlar olduklarını söylememiz gerekiyor. Amerikan Bully eğitimi, diğer köpeklere göre de basittir yalnız XL boyutlarında bir cins edinmeyi düşünüyorsanız eğitiminde biraz daha dikkatli olmanız gerektiğini hatta yetersiz kalacağınızı düşünüyorsanız uzman bir köpek eğitmenliği merkezinden destek almanız çok daha sağlıklı olacaktır.

Exotic  Bully köpeği besleme

Diğer köpeklerde olduğu gibi bu köpeklerin de bakımları ve beslenmeleri önemli bir detaydır. Genellikle evde beslenen köpeklere yemek artıkları verilir ancak bu köpeklere özel mamalarla beslenmeyi daha fazla tercih ederler. Sağlıklarının yerinde olması açısında da bu yolla beslemek daha makuldur.

Exotic  Bully köpeği sağlık


Exotic   bullynin yatkın oldukları hastalık pek olmasa da kilo alımına müsait köpekler oldukları için beslenme ve bakımları konusu ile ilgili dikkatli olunmasında fayda vardır. Düzenli olarak veteriner uzmana gösterilmeleri durumunda, sağlıkları daha yerinde olacaktır.

Exotic Bully köpeklerin yerden yükseklikleri erkeklerde 17-19 cm. arasında iken dişilerde 16-18 cm. arasında değişiklik göstermektedir. Exotic  Bully’nin ağrılığı hem erkek hem de dişilerde 30-55 kg. arasındadır. Ortalama 10-12 yıl kadar yaşayabilen bu köpeklere doğru biçimde bakılması durumunda daha uzun süre yaşayabilmektedirler.

2023 Exotic  Bully Yavru Fiyatları

2023 piyasasında ortalama Exotic Bully yavru köpek fiyatları 12,000 TL ile 30,000 TL  aralığındadır. Amerika Birleşik Devletleri bölgesinde üretilen ve genellikle 30 -35 kg ağırlığında olan Exotic  Bully, kısa ve pürüzsüz ve parlak yüzeylidir. Amerikan Staffordshire Terrier ve Amerikan Pit Bull Terrier cinslerine yakın olan bu köpek çeşidi için sayfamızı inceleyebilir ister ilan verebilir, dilerseniz yeni bir Secereli Exotic Bully sahiplenebilirsiniz. Sahibinden Dişi, erkek bedava yada PetShop'tan fiyat nedir ve ne kadar bilgisi için ilanları sitemizde inceleyebilirsiniz.

Sitemizde American Bully türü yasaklanmış ve yayından tüm ilanlar bloke ve pasif edilmiştir. American Bully cinsi köpek satışı, reklamı, sahiplenme ve sahiplendirme Türkiye Cumhuriyeti yasalarınca KESİNLİKLE yasaktır. Sadece Secereli Exotik Bully ilanları paylaşılabilir. 

https://patiilan.com/